صحبت‌های جالب مدیر پروژه وام‌دهی کاردانو

دولت‌ها دائما می‌خواهند روی دارایی‌های مردم اعمال قدرت کنند. اتفاقات و تحولات سیاسی اخیر نشان داد که نیاز به سیستم‌های مالی غیرمتمرکز هر روز بیشتر احساس می‌شود. پروتکل ADALend یکی از پیشگامان این حوزه است. کاسپارس کاسکینز، مدیرعامل این پروتکل، در مصاحبه اخیر خود پیرامون اهداف این مجموعه و روند پیشرفت برنامه‌های توسعه توضیحاتی ارائه کرده است.

مصاحبه‌کننده: می‌توانید اهداف و ارزش‌های ADALend را به طور خلاصه بیان کنید؟

کاسکینز: ما در حال توسعه یک پروتکل وام‌دهی مقیاس‌پذیر، غیرقابل نفوذ و غیرمتمرکز هستیم که از کاربران خود در یک محیط خودگردان محافظت می‌کند. ما بر روی بلاک چین کاردانو این پروتکل را توسعه داده‌ایم. این بلاک چین از میلیون‌ها کاربر و الگوهای تجاری پشتیبانی می‌کند. ADALend بین وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان تعادل قدرت ایجاد خواهد کرد. در این پروتکل کاربران از دارایی‌های دیجیتال به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند.

به گزارش وب سایت نیوز بی‌تی‌سی، بلاک چین اتریوم کارمزدهای بسیار گرانی دارد. اکنون شبکه اتریوم فقط برای ثروتمندان بستر مناسبی محسوب می‌شود. پلتفرم‌های جدید مانند Solana و Avalanche چالش‌هایی در تمرکز، امنیت و اعتبار دارند. Cardano تنها بلاک چین واقعا غیرمتمرکز با امنیت بالا، سرعت مناسب و کارمزد پایین تراکنش است.

چشم‌انداز ADALend کاملا با دیدگاه چارلز هاسکینسون (بنیانگذار Cardano) مطابقت دارد. ما می‌خواهیم کیفیت خدمات مالی برای مردم در سراسر جهان بهبود پیدا کند.

مصاحبه‌کننده: آیا می‌توانید در مورد ارتباط رویدادهایی مثل جریمه BlockFi SEC و اقدامات دولت کانادا با اهداف پروتکل ADALend اطلاعات بیشتری به ما بدهید؟

کاسکینز: بله. پلتفرم متمرکز SEC BlockFi به دلیل ارائه نرخ بهره مناسب به کاربرانش 100 میلیون دلار جریمه کرد. نخست‌وزیر کانادا محدودیت‌های مالی زیادی برای مخالفان واکسن کرونا تعیین کرد. همچنین در صورت وقوع جنگ بین روسیه و اوکراین، شبکه سوییفت دسترسی کاربران روس به این سامانه را قطع خواهد کرد. در نتیجه دولت‌ها همیشه قادر به محروم کردن مردم از معاملات بین‌المللی به بهانه‌های مختلف هستند. پس باید از دارایی‌های مردم در مقابل اعمال قدرت دولت‌ها محافظت کرد.

با یک پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز مانند ADAlend مردم می‌توانند بدون نگرانی از اقدامات دولت‌ها، بهره خوبی از پس‌اندازهای خود به دست آورند. سیستم‌های DeFi قوی‌تر و غیرقابل‌نفوذتر از شرکت‌های متمرکز هستند.

همچنین ما در حال بررسی ارائه خدمات وام‌دهی متمرکز در چارچوب‌های دولتی و قضایی هستیم. نرخ بهره و بازدهی این خدمات پایین‌تر از سرویس‌های غیرمتمرکز است اما همچنان برتری محسوسی نسبت به سرویس‌های مالی بانک‌ها و موسسات مالی‌اعتباری دارد.

ما نرخ‌های بهره بالایی را در سرویس‌های استیبل‌کوین و پس‌انداز ارزهای دیجیتال ارائه خواهیم کرد. مجموعه ما در حال مشاهده و یادگیری از تجربیات BlockFi ،Nexo ،Celsius و دیگران است. ما معتقدیم که برای متحول کردن امور مالی باید پروتکل DeFi و تجارت CeFi را به طور موازی پیش ببریم.

مصاحبه‌کننده: امور تجاری و فنی چگونه پیش می‌رود؟

کاسکینز: تیم توسعه خود را با یک مدیر ارشد فناوری جدید به نام الی کرینیتسکی تقویت کرده‌ایم. او سال‌ها تجربه عملیاتی در پروژه‌های توسعه نرم‌افزار داشته است. به علاوه ما مشغول ایجاد روابطی با نهادهایی در اروپا، بریتانیا و دبی هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که در طول مسیر به موانعی برخورد نمی‌کنیم.

مصاحبه‌کننده: می‌توانید درباره عرضه توکن ADAL اطلاعاتی به ما بدهید؟

کاسکینز: فرایندهای فروش خصوصی سهام ADALend در 28 فوریه به پایان می‌رسد. اولین عرضه عمومی در هفته اول مارس خواهد بود و تعداد محدودی از توکن‌های ADAL در چندین پلتفرم به طور موازی فروخته می‌شوند. قیمت عرضه اولیه یک دلار آمریکا است اما احتمالا قیمت توکن در روزهای ابتدایی نوسان بالایی داشته باشد. بنابراین بهتر است که درخواست خرید خود را سریعتر ثبت کنید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.