مراقب قیمت بیت کوین باشید!

بررسی چندین شاخص فنی نشان می‌دهد علی رغم نگرانی‌ها در مورد افزایش تورم آمریکا و جنگ در اوکراین، نمودار قیمت بیت کوین در حال آماده شدن برای شروع روندی صعودی است.

به گزارش سایت کوین تلگراف، بازار ارزهای دیجیتال در وضعیت مبهمی قرار دارد. اقدامات دولت فدرال ایالات متحده برای مقابله با تورم می‌تواند سبب کاهش قیمت رمزارزها شود. از طرفی اوضاع اوکراین همچنان متشنج است. در نتیجه نمی‌توان احتمال افت ارزش رمزارزها را رد کرد.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که قیمت بیت‌کوین (BTC) تا حدود سطح 44000 دلاری افزایش پیدا کرده است. معامله‌گران امیدوارند که الگوی سرشانه معکوس در نمودار قیمت BTC منجر به افزایش قیمت شود.

BTC price push up if $42K holds

با این وجود تحلیلگران نظرات مختلفی در مورد آینده رمزارزها و بیت کوین دارند؛ زیرا مسائل جهانی مانند تورم اقتصاد آمریکا و جنگ اوکراین و روسیه سرنوشت ارزهای دیجیتال را تهدید می‌کند.

افزایش شاخص OBV

کاربر IncomeSharks در توییتر اطلاعاتی بر اساس حجم دارایی در گردش (OBV) پیرامون روند حرکتی نمودار بیت کوین در آینده ارائه کرده است. OBV یک شاخص حرکتی است که از میزان حجم معاملات برای پیش‌بینی تغییرات قیمت دارایی استفاده می‌کند. او در توییتر تصویر نمودار زیر را منتشر کرده است.

BTC price push up if $42K holds

این تحلیلگر گفت:

رفتار مردم به من می‌گوید که ما به آخر خط نرسیده‌ایم. این حرکت تقریباً صعودی‌تر از دفعه قبل است که از 30 هزار به 60 هزار دلار رسیدیم. دو نقطه کف و یک الگوی V بسیار صعودی قابل مشاهده است.

اگر بیت کوین سطح 42 هزار دلار را حفظ کند، روند صعودی می‌شود

حساب CredibleCrypto در توییتر، یک رویکرد صعودی مشابه در مورد قیمت فعلی بیت کوین پیش‌بینی کرده است. این کاربر با انتشار نمودار زیر نشان می‌دهد که بیت‌کوین فرصت بهتری برای افزایش قیمت دارد.

BTC price push up if $42K holds

این تحلیلگر اعلام کرد:

حرکت‌های قوی به سمت بالا و عقب‌نشینی‌های کم عمق ادامه دارد. اگر در سطح 42000 دلار این ساختار حفظ شود، احتمالا به زودی روند صعودی بعدی را آغاز خواهیم کرد.

قیمت بیت کوین 25 درصد افزایش می‌یابد

کالب فرانسن، تحلیلگر بازار و کاربر توییتر، نظر خودش را در مورد تغییر قیمت بیت کوین با انتشار نمودار زیر بیان کرده است. در این نمودار شاهد شاخص Williams%R هستیم.  Williams%R یک شاخص حرکتی است که سطح خرید و فروش بیش از حد دارایی را اندازه‌گیری می‌کند.

BTC price push up if $42K holds

به گفته فرانسن وجود یک نوسان کامل از حالت «اشباع فروش» به «اشباع خرید»، نشان‌دهنده یک حرکت صعودی است. اتفاقی که از ژانویه 2020 تاکنون شش بار برای نمودار بیت‌کوین رخ داده است.

فرانسن گفت:

پس از نوسان‌های یک هفته اخیر، متوسط ​​بازده 1 ماهه 25درصد شده است. شاخص Williams%R در حال تلاش برای تکمیل حرکتی 4 هفته‌ای است. اگر بیت کوین بتواند یک حرکت قوی هفتگی را تضمین کند، نسبت به افزایش قیمت بسیار خوشبین خواهم بود.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به 1.999 تریلیون دلار رسیده است و ضریب دامیننس بیت کوین نیز 42 درصد است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.