تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال: مشخص‌شدن وضعیت پرونده ریپل باعث جهش قیمت این توکن خواهد شد

یکی از تحلیلگران بازار ارز دیجیتال، گفته است مشخص‌شدن وضعیت پرونده شکایت کمیسیون بورس آمریکا از ریپل، می‌تواند باعث جهش قیمت این توکن شود. او با این حال معتقد است تا پیش از روشن‌شدن این موضوع، احتمال دارد قیمت ریپل سقوط عمیق‌تری را تجربه کند.

به گزارش دیلی هودل، طبق گفته‌های یکی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال به نام کردیبل کریپتو (Credible Crypto)، در حال حاضر تحلیل تکنیکال ریپل نشان می‌دهد که روند نزولی این ارز دیجیتال ادامه‌دار خواهد بود.

او در مصاحبه با کانال یوتیوبی تینکینگ کریپتو (Thinking Crypto) گفته است:

ریپل یکی از آن ارزهای دیجیتالی است که در حال حاضر روند چندان خوبی ندارد. به‌نظر من قیمت این ارز دیجیتال ممکن است تا ۰.۵۰ دلار کاهش یابد و به فشار تقاضای هفتگی فعلی آن فشار وارد کند. این سطح اهمیت زیادی دارد؛ زیرا ریپل پیش‌تر بعد از حدود ۶ ماه تثبیت در این محدوده حرکت صعودی بزرگی را شروع کرده بود.

او افزود:

این سطح پس از شکسته‌شدن روند نوسان محدود قیمت به حمایت یا مقاومت تبدیل می‌شود؛ چه این شکست صعودی باشد و چه نزولی. بنابراین، اگر بازه زمانی طولانی‌تری را در نظر بگیریم، با نزدیک‌شدن به این منطقه، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این ناحیه همانند گذشته به‌عنوان حمایت عمل کند.

نمای هفتگی بازار ریپل/ تتر

کردیبل کریپتو می‌گوید دلایل فاندامنتال زیادی برای نگه‌داشتن ریپل وجود دارد. طبق گفته‌های او، پرونده حقوقی بین ریپل لبز و کمیسیون بورس آمریکا در نهایت باعث افزایش شفافیت مسائل نظارتی مربوط به ریپل می‌شود. از طرفی وضعیت نظارتی بقیه ارزهای دیجیتال همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی می‌ماند. این پرونده حقوقی در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) شروع شد و طی آن کمیسیون بوس و اوراق بهادار آمریکا از شرکت ریپل لبز به اتهام فروش رپیل به‌عنوان یک ورق بهادار ثبت‌نشده شکایت کرد.

کردیبل کریپتو ادامه داد:

آن‌طور که از نوسان قیمت ریپل پیداست، این توکن می‌تواند به‌عنوان ابزاری برای پوشش ریسک حاصل از سرمایه‌گذاری در دیگر ارزهای بازار عمل کند. به‌ همین خاطر است که همچنان چنین حجم زیادی از این ارز دیجیتال را هولد می‌کنم. به‌نظر من، اگر این شکایت به پایان برسد (که فکر می‌کنم می‌رسد فقط نمی‌دانم چه زمانی)، رأی دادگاه به‌نفع ریپل خواهد بود. در این صورت، ریپل تنها توکنی است که وضعیت حقوقی آن در آمریکا کاملاً مشخص شده است.

او در پایان گفت:

وقتی این قضیه حل شود، قیمت ریپل بی‌هیچ محدودیتی رشد می‌کند. مطمئن باشید اگر منتظر بمانید تا بعد از اعلام نتیجه این پرونده وارد بازار ریپل شوید، از بازار جا می‌مانید. اگر اکنون ریپل بخرید و ریسک‌تان نتیجه بدهد و رپیل لبز برنده شود، قیمت این ارز دیجیتال به‌سرعت بالا می‌رود. بعد از آن همه‌چیز زیر سیطره کمیسیون بورس آمریکا خواهد بود و مشخص نیست که چه اتفاقی می‌افتد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.