حجم سرمایه‌ واردشده به صندوق‌های ارز دیجیتال در هفته گذشته چهار برابر شده است

بعد از هفته‌ها خروج سرمایه از صندوق‌های ارز دیجیتال، برای سومین هفته متوالی سرمایه جدید وارد این محصولات مالی شده است. در هفته گذشته حدود ۷۱ میلیون دلار سرمایه به صندوق‌های ویژه بیت کوین وارد شد که می‌تواند یکی از دلایل ادامه روند صعودی قیمت این ارز دیجیتال باشد.

به گزارش کوین دسک، جریان ورود سرمایه به صندوق‌های ارز دیجیتال طی هفته گذشته چهار برابر شده که نشانه‌ای از مثبت‌شدن احساسات سرمایه‌گذاران به‌دنبال عبور قیمت بیت کوین از ۴۰٬۰۰۰ دلار است.

طبق گزارش روز دوشنبه مؤسسه کوین شیرز (CoinShares) که در زمینه مدیریت دارایی‌های دیجیتال فعالیت می‌کند، صندوق‌های ارز دیجیتال در مجموع طی هفت روز منتهی به جمعه گذشته، ۸۵ میلیون دلار ورود سرمایه داشته‌اند. این سومین هفته متوالی است که این صندوق‌ها ورود سرمایه را تجربه می‌کنند.

نمودار جریان سرمایه در صندوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

گزارش کوین شیرز همچنین نشان می‌دهد اکثر این ورودی‌ها مربوط به قاره آمریکاست. برزیل و کانادا ۸۸ درصد از کل ورودی‌های هفته گذشته را به خود اختصاص داده‌اند.

بیت کوین تا حدودی توانسته است بخشی از ریزش شدید هفته اول سال ۲۰۲۲ را جبران کند. در زمان انتشار این خبر بیت کوین با قیمتی حدود ۴۴٬۶۶۰ دلار معامله می‌شود که از ۳۲٬۹۰۰ دلار چند هفته پیش بسیار بالاتر است. با این حال قیمت بیت کوین هنوز هم به بالاترین حد تاریخی خود یعنی تقریباً ۶۹٬۰۰۰ دلار ماه نوامبر (آبان) نزدیک نشده است.

هفته گذشته حدود ۷۱ میلیون دلار به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بیت کوین سرازیر شد که تاکنون بیشترین مقدار از اوایل دسامبر (آذر) است.

علی‌رغم احساسات صعودی کلی، صندوق‌های ویژه سرمایه‌گذاری در اتریوم ۸.۵ میلیون دلار خروجی داشتند که همچنان کمتر از ۲۶.۸ میلیون دلار هفته گذشته است. این ارز دیجیتال در پنج روز گذشته ۱۶ درصد افزایش قیمت داشته؛ اما همچنان در مقایسه با قیمت یک ماه گذشته، ۲.۲ درصد پایین‌تر است.

کوین شیرز گفته است «جریان‌های ورودی به محصولات سرمایه‌گذاری ویژه اتریوم نشان می‌دهند احساسات سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال نزولی است». گفتنی است جریان سرمایه در صندوق‌های ویژه اتریوم برای نهمین هفته متوالی منفی بوده است.

پیش از سه هفته اخیر، صندوق‌های ارز دیجیتال در عرض پنج هفته با خروج ۵۳۲ میلیون دلار سرمایه مواجه شده بودند.

صندوق‌های متمرکز بر آلت کوین‌هایی مانند سولانا، پولکادات و کاردانو نیز همگی در این مدت شاهد ورود سرمایه بوده‌اند. کوین شیرز می‌گوید محصولات مالی متمرکز بر ارز دیجیتال تِرا (Terra)، اولین جریان ورودی قابل‌توجه خود را در هفته گذشته مشاهده کرده‌اند که مجموعاً ۱.۴ میلیون دلار بوده و نشان‌دهنده رشد ۲۶ درصدی موجودی این صندوق‌هاست.

علاوه بر اتریوم، بایننس کوین و ترون دو دارایی دیگری هستند که هفته گذشته شاهد خروج سرمایه بودند. محصولات مالی متمرکز بر بایننس کوین حدود ۷۰۰٬۰۰۰ دلار و صندوق‌های متمرکز بر ترون حدود ۵۰۰٬۰۰۰ دلار خروج سرمایه داشته‌اند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.