فانداستارت: قیمت بیت کوین در نیمه دوم ۲۰۲۲ به ۲۰۰ هزار دلار می‌رسد

یکی از زیرمجموعه‌های شرکت فانداستارت (Fundstrat) که در زمینه ارائه مشاوره‌های سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند، اخیراً با انتشار مطلبی توضیح داده است که چرا انتظار دارد قیمت بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۲ به‌ترتیب به ۲۰۰,۰۰۰ و ۱۲,۰۰۰ دلار برسد.

به گزارش کوین دسک، مؤسسه تحلیلی اف‌اس اینسایت (FSInsight)، روز جمعه در یادداشتی تحت‌عنوان «دارایی‌های دیجیتال در جهان پساچرخه» توضیح داد که میزان همبستگی قیمت بیت کوین با بازار سهام، در سه ماه آخر سال گذشته به‌شدت رشد کرده است. ضمن اینکه وقتی این ارز دیجیتال با سیاست‌های پولی انقباضی بانک مرکزی آمریکا روبه‌رو شد، بخش قابل‌توجهی از ارزش خود را از دست داد.

سین فارل (Sean Farrell) مدیر بخش ارزهای دیجیتال این شرکت، گفته است در حال حاضر، این همبستگی آشکارتر شده و با ورود سرمایه موجود بازار سهام به بازار ارزهای دیجیتال، همبستگی بین سهام شرکت‌های حوزه فناوری با بیت کوین و به‌طور کلی بازار ارزهای دیجیتال هم رشد کرده است.

به‌نظر فارل، بیت کوین همچنان پادشاه بازار ارزهای دیجیتال است. طبق گفته‌های او، با وجود اینکه این ارز دیجیتال امسال را با نوسانات زیادی شروع کرده است، در شش‌ماهه دوم سال می‌تواند به قیمت ۲۰۰,۰۰۰ دلار برسد.

علاوه بر این، اف‌اس اینسایت توضیح داد که بخش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، توکن‌های غیرمثلی (NFT) و دیگر حوزه‌های مربوط به وب ۳.۰ رشد زیادی را برای شبکه اتریوم به ارمغان آورده‌اند.

بر اساس این گزارش، ارزش شبکه اتریوم نسبت به سایر پلتفرم‌های ابری، کمتر از مقدار واقعی آن است و امسال قیمت اتریوم، می‌تواند به ۱۲,۰۰۰ دلار برسد.

عده‌ای از فعالان بازار خوش‌بین هستند که اتریوم امسال الگوریتم اجماع خود را از اثبات کار به اثبات سهام تغییر دهد. طبق گزارش اف‌اس اینسایت، اگر این اتفاق بیفتد شبکه اتریوم بدون تأثیرپذیری از عملکرد بیت کوین، با سرمایه ورودی زیادی مواجه خواهد شد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.